piątek, 1 lipca 2016

Wyszczuplające tabletki czy w ogóle istnieją ?

Nie zastępują diety i ćwiczeń, lecz wspomóc ich efekt. Co zawierają tabletki odchudzające i jakie są najskuteczniejsze?
Moc natury

Odchudzające tabletki ziołowe np. z pokrzywą lub senesem, działają moczopędnie lub przeczyszczająco. Nie usuwają jednak tłuszczu a wodę, więc stosując je łatwo się odwodnić. Z kolej tabletki z błonnikiem pęcznieją w żołądku, więc czujemy się syci. Są jednak skuteczne, tylko gdy pijemy co najmniej 2,5 litra wody i łykamy ich wiele w ciągu dnia. Zarówno błonnik, jak i ziołowe tabletki drażnią jelita i powodują biegunki. Kuracja powinna trwać długo, bo może rozregulować układ trawienny.
Zdrowsze wyjście: zamiast łykać ziołowe tabletki, lepiej pić herbatki moczopędne, np. z pokrzywy czy mięty. Powinny je polubić zwłaszcza osoby skłonnościami do obrzęków. Od błonnika w tabletce lepszy jest ten ukryty w płatkach owsianych i razowym pieczywie. Gdy nie lubimy pełno ziarnistych produktów, możemy jeść surowe warzywa i owoce, najlepiej ze skórką. Pod nią kryje się najwięcej błonnika.

Rozgrzewający pogromcy wagi

Wielką popularność w walce z fałdkami zyskały preparaty termogenikami. Po ich zażyciu robi się gorąco, bo wzrasta przemiana materii. W takich kapsułkach znajdziemy  głównie CLA i L-karmitynę. Te substancje pomagają przenosić tłuszcz z fałdek do komórek. Ten zamieniany jest on na energię, która trzeba spożywać. Dlatego takie  tabletki, by działały skutecznie , trzeba łykać przed ćwiczeniami. Termogenetyki dodają również sił podczas treningu. Zawierają bowiem guaranę i kofeinę, które zmniejszają zmęczenie i podnoszą naszą wydajność. W jednej tabletce jest spore stężenie tych składników, dlatego takich preparatów powinno unikać osoby z chorobami serca i zaburzeniami ciśnienia.
Zdrowsze wyjście: termogeniki zawierają chili, imbir i pieprz. Dobre efekty uzyskamy też, używając tych przypraw. CLA jest w mleku i wołowinie, więc dodajemy je do jadłospisu, gdy trenujemy. Tabletki z L-karnityną mogą brać wegetarianie, którzy ćwiczą i chcą schudnąć. Ten składnik występuje bowiem głównie w czerwonym mięsie.

Bez tłuszczu

Dietetycznym hitem są ostatnio tabletki z orlistatem. Sprawia on, że przyswajamy tylko 70 procent tłuszczu z jedzenia. Powoduje jednak silne biegunki i wzdęcia. Jego działanie polega na blokowaniu lipazy trzustki i żołądka, które odpowiadają za trawienie tłuszczu. Niestety utrudniają też wchłanianie dobrych składników  np. kwasy omega-3, które chronią nasze serce przed miażdżycą. Ponad łykanie tych tabletek zwiększa ryzyko niedoborów witamin A, D, E i K. Warto pamiętać, że tabletki z orlistatem działają tylko na tłuszcz z jedzenia, a nie ten, który mamy odłożony na pośladkach czy udach.
Zdrowsze wyjście: aby dostarczać organizmowi o 30 procent mniej tłuszczu, wystarczy zamienić smażone mięso na grillowane i pieczone kurczaki, indyki lub ryby. Wykorzystanie tłuszczów z jedzenia zmniejsza błonnik, który znajdziemy w płatkach owsianych. Dlatego warto panierować nimi mięso.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Tu mnie znajdziesz

mytastepl.com FlyB - Kulinaria Znajdź przepis kulinarny - Katalog Smaków Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Przepisy Kulinarne z najlepszych kulinarnych blogów
TOP