wtorek, 26 kwietnia 2016

Jak wzmocnić siłę na wiosnę ?

Czujesz się jakby uciekło z Ciebie powietrze? Marzysz o śnie, a do każdej aktywności  musisz si zmuszać? Nie jesteś w najlepszym nastroju i łatwo Cię rozdrażnić? to typowe objawy wiosennego przesilenia. Wiele osób źle znosi zmianę czasu z zimowego na letni. Przez to za dnia są zbyt ospali, z kolei w nocy cierpią na bezsenność. W konsekwencji są rozdrażnieni, niespokojni i mało odporni na stres. Częściej niż zwykle boli ich również głowa i mięśnie, przez co są powolni, zdenerwowani i przemęczeni. Widać to też na zewnątrz - worki pod oczami, poszarzała cera, osłabione włosy i paznokcie... Stop! Tak nie musi być! Odpowiednia dieta czerpiąca jak najwięcej z natury sprawi, że będziecie cieszyć się wiosną i pełnią sił!


Siła pochodzi ze środka !Jesteś tym, co jesz!" - to powiedzenie aktualne szczególnie w okresie przesilenia wiosennego. Wtedy powinniśmy przykładać tym większą uwagę do organizacji i kompozycji codziennych posiłków. To nic trudnego! Pamiętajmy tylko o kilku (bardzo podstawowych) zasadach:

  • Warto jeść mniej, a częściej - najlepiej 5 małych posiłków.
  • Nie wychodzimy z domu bez śniadania - pierwszy posiłek powinien dodać nam energii na idealny początek dnia. W pracy również nie zapominamy o jedzeniu - drugie śniadanie (choćby owoc lub jogurt) pozwoli nam zregenerować siły.
  • Dbajmy o to, by w naszym codziennym menu znalazły się produkty z mąki pełnoziarnistej, kasze, owoce i warzywa (w szczególności wzmacniający odporność czosnek i pełne witamin niskokaloryczne kiełki).
  • Pijemy dużo wody - około 2 litrów dziennie. Oczyści organizm, uchroni przed bólami głowy i doda nam pozytywnej energii.
  • Warto osłodzić sobie dzień czekoladą - dwie kostki tej gorzkiej każdego dnia poprawią humor i ukoją nerwy, a z pewnością nie przybędzie nam zbędnych kilogramów.


Siła pochodzi od natury !

Oprócz racjonalnego odżywiania, warto pomyśleć o naturalnych ziołach,  które także wzmocnią nasz organizm. Herbatki i napary ziołowe na pewno pomogą przetrwać okres przesilenia wiosennego w dobrej formie.
Racjonalna dieta wsparta odpowiednio dobrymi ziołami pozwoli szybko, skutecznie i w naturalny sposób zyskać dobre samopoczucie i energię, które pozwalają nam cieszyć się wiosną i zapomnieć o przykrych skutkach typowego dla tej pory roku przesilenia.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Tu mnie znajdziesz

mytastepl.com FlyB - Kulinaria Znajdź przepis kulinarny - Katalog Smaków Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Przepisy Kulinarne z najlepszych kulinarnych blogów
TOP