poniedziałek, 29 lutego 2016

Zestaw ćwiczeń: NA ZGRABNE NOGI

Organizm trzeba nieustanie pobudzać do działania. Poniżej przedstawiam kilka propozycji ćwiczeń, które sprawiają, że Twoje nogi będą zgrabniejsze przez cały rok. Podstawą w sporcie jest systematyczność. Pamiętaj, żeby nie poddawać się po pierwszych treningach. Wytrwałość popłaca, a efekty zrekompensują wszelkie początkowe niepowiedzenia.
Spalanie tłuszczu jest najbardziej efektywne, kiedy wysiłek fizyczny nie jest bardzo intensywny, za to trwa co najmniej 30 minut.

Sport jest wspaniałą formą odreagowania, więc jeśli odczuwasz stres związany z pracą lub masz po prostu zły humor - zacznij ćwiczyć, a endorfiny, które uwolnią się podczas wysiłku, będą działać lepiej niż tabliczka czekolady! Poniższe zestawy ćwiczeń możesz wykonywać w domu,  na siłowni oraz w plenerze. Doskonale przygotują  Cię do sportów zimowych.

1 Wykroki


Pozycja wyjściowa:
Rozstaw stopy na szerokość bioder. Jedną nogę wysuń do przodu, drugą pozostaw z tyłu, ustaw stopy równolegle, hantle trzymaj w rękach, brzuch lekko wciągnięty, łopatki ściągnięte.

Wykonanie:
Wdech i zejście w dól, jedno kolano musi dotknąć podłogi, a drugie powinno być zgięte pod kątem prostym. Nie może znaleźć się przed dużym palcem. Następnie powróć do pozycji wyjściowej.

Wykonaj:
4 serie po 12 powtórzeń na każdą nogę.

2 Przysiady


Pozycja wyjściowa:
Stań prosto, ustaw stopy równolegle do siebie, na szerokości bioder. Podczas wykonywania ćwiczenia nie odrywaj stop od podłoża.

Wykonanie:
Powoli i stopniowo obniżaj ciało przesuwając biodra do tyłu, tak jak przy zwykłym siadaniu np. na krześle. Przysiądź do momentu, aż uda utworzą z podudziami kąt prosty. Następnie wstań nie prostując jednak maksymalnie nóg, po to, aby mięśnie były napięte.

Wykonaj:
4 serie po 15 powtórzeń

3 Wymach nóg

Pozycja wyjściowa:
Połóż się na boku z wyprostowanymi nogami i podeprzyj się na ugiętym łokciu.
Wykonanie:
Obie nogi unieść nad podłoże. Następnie górną nogę unieś wyżej. Zatrzymaj na chwilę i wróć do pozycji wyjściowej.
Wykonaj:
2 serie po 15 powtórzeń na każdą nogę.

4 Step - występowanie


Pozycja wyjściowa;
Jedną nogą podstaw na podwyższeniu, powinna być zgięta pod kątem prostym. To ćwiczenie najlepiej wykonywać ze stopem, ale można też użyć innego podwyższenia (pod warunkiem, że jest ono stabilne).
Wykonanie:
Wstąp na nogę wykroczną do pełnego wyprostu, następnie zejdź do pozycji wyjściowej.
Wykonaj:
2 serie po 15 powtórzeń na każdą nogę.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Tu mnie znajdziesz

mytastepl.com FlyB - Kulinaria Znajdź przepis kulinarny - Katalog Smaków Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Przepisy Kulinarne z najlepszych kulinarnych blogów
TOP