środa, 10 lutego 2016

Bąbelkowy zawrót głowy z SodaStreamKilka dni  temu rozpoczęłam swoja pierwszą  bąbelkową przygodę z SodaStream. Ciekawi jesteście co kryje się za tą nazwą? SodaStream to innowacyjny system składający się z ekspresu, naboju z gazem CO2 oraz butelki do tworzenia napoju gazowanego. Zamienia on świeżą wodę prosto z kranu w pyszny i orzeźwiający gazowany napój. Intensywność nasycenia gazem można regulować – od napoju lekko, po mocno nagazowany – dzięki nabojom z gazem wielokrotnego użytku.
O tym, że bez wody żyć się nie da wiedzą wszyscy. Stanowi ona główny składnik naszego organizmu i zaraz po tlenie jest kolejną substancją, której niedobory będziemy silnie odczuwać. 
Woda odpowiada za większość procesów życiowych i transportuje tlen, dlatego wciąż słyszymy o tym, że musimy pić jej odpowiednio dużo. Nawadnianie organizmu stanowi istotną podstawę w naszej codziennej diecie. Większość z nas skupia się bardziej na tym co przeciętnie zjada w ciągu dnia niż na tym co pije i w jakich ilościach. Warto pamiętać, że około połowa płynów dostaje się do organizmu z pokarmów i z procesów zachodzących w organizmie. Druga połowa dostarczana jest z napojów. Ile litrów wody należy wypić dziennie? Przyjęto wyliczać to w następujący sposób: 30 ml na 1 kg masy ciała. W przeliczeniu wychodzi średnio około 1,5-2 litry dziennie. Wskaźniki oczywiście nie są stałe. Należy zawsze uwzględnić aktywność fizyczną, wilgotność, temperaturę. Jeżeli uprawiamy intensywne ćwiczenia lub na zewnątrz panuje wysoka temperatura, nasze zapotrzebowanie na wodę będzie znacznie większe niż podczas siedzącego trybu życia lub w czasie zimy.

Osobiście staram się nawadniać swój organizm co najmniej 1.5 litrami różnych płynów, oprócz picia zielonej herbaty jestem wielkim fanem  domowych napojów izotonicznych.
 Domowy izotonik nie tylko uzupełnia braki w organizmie po dużym wysiłku fizycznym, ale sprawdza się też w gorące dni. Mogę Wam poleci zdrowy i jednocześnie pyszny napój, który wykonuje w zaledwie w trzy minuty. Potrzebną nam będą na 1 litr napoju izotonicznego następuje składniki:  200 ml zagęszczonego soku owocowego (używam soków z przetworów mojej mamy), 800 ml bąbelkowej wody średni lub wysoko gazowanej (w zależności, kto jaką lubi, ja uwielbiam wysokogazowaną)  i 1 do 1,5 g soli najlepiej soli himalajskiej. Proste? Najlepiej smakuje schłodzone, nawet w zimne dni.


Dużo ciekawszych wrażeń i inspiracji możecie osiągnąć wspólnie nowatorskim ekspresem od SodaStream. To proste urządzenie, które obsługujemy ręcznie, ekspres nie jest zasilany prądem. Wystarczy nacisnąć przycisk, który jest odpowiedzialny za dawkowanie gazu i  to wszystko! Czy można oczekiwać czegoś więcej ? ależ tak ! Dzięki butelce wielokrotnego użytku, chronimy środowisko, nie składujemy niepraktycznych plastikowych butelek. 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Tu mnie znajdziesz

mytastepl.com FlyB - Kulinaria Znajdź przepis kulinarny - Katalog Smaków Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Przepisy Kulinarne z najlepszych kulinarnych blogów
TOP