piątek, 1 stycznia 2016

Schemat żywienia niemowląt5 DAŃ, KTÓRE SĄ DOBRE NA START

Na talerzu niemowlaka w pierwszej kolejności powinny pojawić się:
1 Ziemniaczek - zrób z niego smaczne i proste puree: zmiksuj ugotowany ziemniak z własnym lub zmodyfikowanym mlekiem.
2 Marchewka - na początek najlepsza będzie ugotowana i przetarta przez s gęste sito.
3 Dynia - zacznij od przecieru: zmiksuj miąższ ugotowany w małej ilości wody.
4 Jabłuszko - zetrzyj na tarce i podawaj w duecie z kaszą albo jak samodzielny deser.
5 Kaszka - ryżowa albo kukurydziana - na początek najlepiej bez mleczna. Możesz też sama ugotować smykowi delikatny ryżowy kleik.


PIERWSZA ZASTAWA

Dobrze dobrana zastawa potrafi zachęcić smyka do nauki samodzielnego jedzenia. Kupując sztućce, zwróć uwagę, by ich rozmiar był dopasowany do buzi dziecka, a trzonek dawała się łatwo otworzyć. Talerzyk powinien być duży i płaski. Miseczka lepsza będzie płytsza, bo z takiej łatwej wybierać jedzonko. Rewelacyjnie są naczynia z przyssawką - dzięki niej talerzyk czy miseczka nie wędruje po co całym stole.

LODOŻERCY

Do jedzenia lodów dzieci przekonywać nie trzeba. Ale lód lodowi nierówny. Kupują go smykowi, wybieraj taki bez dodatku jajek  i nieodkształcony (masz wtedy pewność, że nie był wcześniej częściowo rozmrożony). Nigdy nie kupuj lodów z maszyny-  w nich znacznie łatwiej rozmnażają się bakterie. Możesz też zrobić pyszne lody w domu. Wystarczy tylko zmiksować i zamrozić owoce, np. maliny.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Tu mnie znajdziesz

mytastepl.com FlyB - Kulinaria Znajdź przepis kulinarny - Katalog Smaków Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Przepisy Kulinarne z najlepszych kulinarnych blogów
TOP