środa, 18 marca 2015

Jak pozbyć się cellulitu ?

Kremy, masaże czy zabiegi mogą pomóc, ale tylko jako dodatek do treningu i właściwego sposobu żywienia. Jeśli nie będziemy żyć aktywnie i nie zadbamy o dobrą dietę, jednego możemy być pewne: cellulit na pewno nas nie opuści. Co jeść, by wspomóc walkę z pomarańczową skórką?

SKĄD SIĘ BIERZE ?

Pomarańczowa skórka to utrapienie aż 85 procent kobiet. W dodatku moją go panie  starsze, i młodsze, te tęższe i zupełnie szczupłe. " Cellulit to po prostu nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, która występuje razem z jej obrzękowo-włóknistymi zmianami" - wyjaśniania założycielka klinki La Perla, Kamila Ben Sira i dodaje; "oprócz zwyczajnego , tłuszczowego cellulitu spotykamy też tzw. cellulit wodny, który jest związany z występowaniem obrzęków. Za powstawanie pomarańczowej skórki odpowiedzialne są dwa czynniki:geny oraz nieodpowiedni tryb życia". Na ten pierwszy nie mamy wpływu, ale na drugi już tak ! Co zrobić, by  w ciągu 6 tygodni zmniejszyć cellulit?

RUCH, DIETA, KOSMETYKI 

1 Tydzień 
Zacznij od sportu,bo bez bez treningów trudno pozbyć pozbyć się cellulitu. Jednak ruch nie musi zajmować dużo czasu. Wystarczy, że co najmniej 3 razy w tygodniu przez pól godziny będziesz energicznie maszerowała, uprawiała jogging lub nordic walking. Dodatkowo codziennie rób przysiady (co najmniej 3 serie po 20 powtórzeń). Sprzymierzeńcami ładnych ud i pośladków są też schody, dlaczego zawsze, kiedy tylko możesz, rezygnuj z windy.
2 Tydzień
Zmień dietę. Zupełnie zrezygnuj z soli, kawy i słodzonych napojów. Rano pij zieloną herbatę, a wieczorem herbatę z pokrzywy - obydwie mają właściwości delikatnie odwadniające. Oprócz nich pij co najmniej 1,5 litra wody mineralnej. Zrób też mała rewolucję w menu. Niech od dzisiaj  jego stałymi elementami staną się warzywa, kasze i zdrowe tłuszcze, np. oliwa z oliwek.
3 Tydzień
Zainwestuj w kosmetyki antycellulitowe. Te najskuteczniejsze zawierają kofeinę (spala tłuszcz) wyciągi z bluszczu i alg oraz  składniki rozgrzewające, np. wyciąg z chili.


ZABIEGI I DOBRE NAWYKI

4 Tydzień
Skorzystaj z zabiegu kosmetycznego. Jedną ze skutecznych metod jest mezoterapia igłowa, podczas której lekarz ostrzykuje problematyczne miejsca preparatem ujędrniającym i wygładzającym skórę. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na taki seans, polecam samodzielny masaż bańką chińską.
5 Tydzień
Długie, relaksacyjne kąpiele zostaw na wyjątkowe okazje. Zamień je na prysznic, im chłodniejszy, tym lepiej. Oczywiście nie musisz polewać całego ciała zimną wodą. Wystarczy prze kilka sekund skierować strumień chłodnej wody na  newralgiczne miejsca (uda, pośladki, brzuch).
6 Tydzień 
Pozbądź się z  opuchnąć nóg i popraw nich krążenie krwi. Codziennie przez co najmniej 10 minut odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry. Wcześniej na uda i łydki nałóż krem do zmęczonych nóg. Staraj się nie zakładać nogi na nogę i unikaj butów na wysokim obcasie.


Piśmiennictwo:
portal.abczdrowie.pl
poradnikzdrowie.pl

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Tu mnie znajdziesz

mytastepl.com FlyB - Kulinaria Znajdź przepis kulinarny - Katalog Smaków Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Przepisy Kulinarne z najlepszych kulinarnych blogów
TOP